Konferencja

W dniu 16.02. 2011 w nowym oddziale firmy Gascar w Chojnicach odbyła się konferencja której tematem były najnowsze rozwiązania branży motoryzacyjnej optymalizujące koszty eksploatacji pojazdów. Zaprezentowano cztery referaty, których autorami były osoby znane w środowisku motoryzacyjnym w kraju. I tak prezes Elpigaz przedstawił „Fakty i mity w świecie LPG” zdobywając tym samym uznanie wśród uczestników wygłoszonym referatem. Przedstawiciel VW Polska przybliżył nam układy zasilania CNG i LPG w jego koncernie. Przedstawił również plany przyszłościowe w tym temacie  jednego z największych producentów samochodów. Natomiast kierownik działu badań i rozwoju firmy Elpigaz zaprezentował nowinki techniczne w systemach gazowych. Jedną z nich była instalacja gazowa do silników Diesla. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie gości z uwagi na to, że jest to nowość na skalę krajową. Dzięki temu systemowi można znacząco obniżyć koszta eksploatacji takiego pojazdu i dość znacząco podnieść jego moc. Oszczędności przy tego rodzaju systemie mogą sięgnąć 20%  a więc w dobie ciągle drożejących paliw pojawia się nowa alternatywa. Alternatywa, która może pogodzić zwolenników benzyniaków z instalacjami LPG jak i użytkowników aut z silnikami Diesla. Przedstawiciel Gascar dorzucił  kilka swoich słów i powiedział o doświadczeniach, które zdobył podczas homologowania tego systemu. Jako przykład pojazdu z tym systemem zaprezentowano VW T5 z silnikiem TDI.

Ponadto zaprezentowano BMW 740 z 2009 roku z systemem gazowym Stella z 5-cio letnią gwarancją jako możliwość adaptowania systemów gazowych do aut z segmentu limuzyn.

W konferencji wzięli udział znaczące osoby ze świata biznesu jak i nauki. Konferencję zaszczycili swą obecnością także przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej a wśród nich kierownik katedry transportu.

Podsumowując, przeprowadzona konferencja połączona z inauguracją otwarcia centrum motoryzacji Gascar zakończyła się sukcesem.  Sukcesem, który z pewnością odbije się echem na chojnickim rynku.